fbpx

cz

NOVINKY

Unikátní produkty nově dostupné v ČR a na Slovensku. Zkušenosti a případy z praxe.

Klidné Vánoce a Silvestr? Poradíme co proti stresu

Dopřejte vašim domácím mazlíčkům letos klidné vánoční svátky

 
Konec roku bývá pro zvířata stresovým obdobím. Ohňostroje, petardy, návštěvy, nadměrný hluk - to jsou časté příčiny zvýšené nervozity, úzkosti či stresu u psů, koček, ale třeba i koní. Jak dopřát zvířatům klidné a pokojné prožití vánočních svátků a Silvestra? Naštěstí je na trhu celá řada zklidňujících účinných přípravků.

My doporučujeme zvolit produkty na přírodní bázi, které fungují, zvířeti neublíží a jsou bez vedlejších účinků. Naproti tomu často používané sedativní přípravky smysly a projevy zvířete otupí, avšak to zůstává vnitřně stále ve stresu. Níže představujeme produkty, které díky obsahu účinných látek působí příznivě na nervovou soustavu, zklidňují, navozují stav relaxace, a to bez únavy nebo ospalosti.6371.jpg
 
 
Skvělou volbou pro psy a kočky jsou rychle působící kapsle Nutrazyl přinášející rychlé klidnění pro nervózní a stresovaná zvířata bez sedativního účinku. Produkt je na přírodní bázi a zvíře jím nelze předávkovat. Nutrazyl obsahuje L-tryptofan, GABA, L-theanin, extrakt z mučenky a vitamíny skupiny B. Přípravek je distribuován výhradně veterinářům a lze jej bez obav podávat dlouhodobě.

4598.jpg
Volně prodejné jsou tablety Canifelox Calm Dog/Cat na bázi kvasinek Yarrowia lipolytica, které mají prebiotické vlastnosti a pomáhají tělo chránit před poruchami souvisejícími se stresem a úzkostí. Navíc obsahují kozlík lékařský, aminokyselinu tryptofan podílející se na produkci tzv. hormonu štěstí, který zlepšuje náladu a zmírňuje příznaky stresu.

 
3390.jpg
Další možností je přípravek Petformance Calming ve formě chutného želatinového želé na bázi kozlíku lékařského, mučenky, sluncovky kalifornské, tryptofanu a vitamínu B6.
 
dokonala laska 50 pro rychle zklidneni 10 ml 2234952 350x350 fitV tekuté formě můžete sáhnout po synergické směsi rostlinných silic a olejů s nabídky značky Dokonalá láska - pro rychlé zklidněníPřípravek navozuje rychlé zklidnění a v jeho složení naleznete majoránku, heřmánek římský, neroli, levanduli a za studena lisovaný lněný, olivový, řepkový a slunečnicový olej. Směs buď rozetřete v dlaních a dáváte psovi inhalovat, a nebo zvířeti vetřete do kůže a srsti. Dokonalá láska je určena také pro lidi.
4170
 
Dalším je Topvet stres sirup pro psy, který představuje směsici bylin přispívajících k normální činnosti nervové soustavy jako je šišák bajkalský, třezalka tečkovaná, maca, kozlík lékařský a žen-šen. Sirup se aplikuje po lžičkách či v potravě a má pro psy atraktivní chuť.
6721.jpg
 
A protože silvestrovská noc může být značně stresující i pro koně, v jejich případě doporučujeme přípravek Equinox Calm na bázi kvasinek Yarrowia lipolytica, drmku obecného a tryptofanu. Speciálně vyvinutá receptura pomáhá zmírnit stres, uklidňuje, podporuje soustředění, aniž by způsobovala letargii. Produkt je tzv. doping-free takže se jeho použití nemusí bát ani majitelé závodních koní, a je vhodné jej nasadit cca 14 dní před očekávaným stresem.

 
 
Všechny přípravky dobře fungují také v jiných náročných situacích jako je cestování autem, návštěva veterináře, závodů aj. Během Vánoc a Silvestra také pomůže, budete-li svému zvířeti fyzicky nablízku, budete-li mít zavřená okna a nahlas puštěné rádio či televizi, aby jejich zvuk alespoň částečně splynul s hlukem petard a ohňostrojů. Přejeme vám a všem zvířatům klidný a pohodový konec roku a nový rok 2022.

Vetys s.r.o.

Damníkov 64 
Damníkov, 561 23 
Česká republika 

IČO: 050 34 299
DIČ: CZ 050 34 299  • +420 605 373 957
  • info@vetys.cz
  • VetysCZ

 

Obchodní zástupce

Barbora Kubíčková 

+420 774 273 440

Alexandra Schenková

+420 737 885 995

© 2020 Vetys s.r.o. | All Rights Reserved