fbpx

en

NOVINKY

Unikátní produkty nově dostupné v ČR a na Slovensku. Zkušenosti a případy z praxe.

Malý zázrak jménem Equinox? Víme proč je tak dobrý

Novinka na českém trhu - minerálně vitamínové doplňky pro koně Equinox. Nyní exkluzivně přímo od Vetys. Zdravá výživa bez kompromisů, která nás uchvátila a naše koně též. Přečetěte si proč.

 

 • Základ kvasinky

Produkty jsou po dlouholetém výzkumu postaveny na jedinečných kvasinkách Yarrowia lipolytica. Ty jsou založeny na tucích, z nichž představují až pozoruhodných 91,79% nenasycené mastné kyseliny. Nenajdete zde žádné zbytečné levné nosiče jako pšeničné otruby, tudíž jsou vhodné i pro koně s predispozicí laminitis, cushingovým syndromem, PSSM a další.

 

 • Patentovaná výrobní technologie

Jedinečnost této technologie spočívá v úpravě podmínek prostředí a složení výživy kvasinek během jejich kultivace tak, že je jejich metabolismus veden k získání biomasy s nejžádanějšími aminokyselinovými profily, bohatými na správně vybrané aktivní složky, včetně mikroživin (Zn, Se, Mg, K, Ca, Cr, Fe, Cu), vitamínů (ze skupiny B, jako je B1, B6, biotin, kyselina listová a B12), nenasycených MK a další.

 

 • Organika na prvním místě

Kvasinky Yarrowia lipolytica jsou samy o sobě zdrojem cenných makro i mikro prvků ve stravitelné organické formě. Díky patentované technologii lze hodnoty žádaných složek do jednotlivých produktů upravovat pomocí výživy kvasinek při kultivaci.

 

 • Aminokyseliny – klíč k úspěchu

Kvasnicový protein disponuje vysokou biologickou aktivitou dosahujících 80% a je obzvláště cenný díky optimálnímu složení aminokyselin a vysokému podílu lysinu. Aminokyseliny, zejména pak esenciální, které si tělo nedokáže samo vyrobit, jsou látky, které se účastní ve spoustě biochemických procesů, a tudíž jsou pro organismus životně důležité. V produktech Equinox jich najdete celou škálu.

 

 • Trávení a imunita

Díky vysokému obsahu mananu a glukanu v buněčné stěně jsou kvasinky výborné prebiotikum a stimulují imunitní reakce organismu. Bez dobré imunity a správného zažívání se neobejde žádný kůň.

 

 • Proč tak skvěle fungují?

Všechny minerálky z řady Equinox jsou postaveny na stejném základu. Mají tedy komplexní účinek jak na kondici koně, imunitu, trávení, tak i celkový vzhled. Vyvážením krmné dávky pomocí organických živin včetně prebiotického účinku má za efekt zvýšení využitelnosti ostatního krmiva. To je další důvod, proč i bez jakékoliv jiné změny v krmivu minerálky pomáhají.

 

 • Pro hubené koně samozřejmost, pro tlusté zbytečnost? Není tomu tak!

Ano, i pro obézní koně je neméně důležité hlídat si optimální výživu z hlediska obsahu minerálů. Díky vyváženým mikro a makro prvkům může jejich přetížený metabolismus snáze pracovat a odbourávat škodlivé metabolity.

 

 • Doping free

Výrobce prohlašuje, že granulované i sypké produkty Equinox neobsahují dopingové látky, zejména obě skupiny uvedené v seznamu látek zakázaných dle Mezinárodní jezdecké federace (FEI). Produkt lze užívat v období přípravy na závody, během závodů a po nich. Díky tomu se těší i velké oblibě u špičkových závodních jezdců po celé Evropě.

 

Jaké produkty nabízí řada Equinox?

Classic

Univerzální minerální doplněk pro všechny koně bez rozdílu věku. Udržuje koně v optimální kondici, zlepšuje trávení, podporuje imunitu, má pozitivní vliv na stav srsti a kopyt.

Sport

Univerzální minerální doplněk pro koně ve vysokém stupni zátěže. Zlepšuje výkon, výdrž, podporuje trávení a zajišťuje rychlou regeneraci svalů.

Hooves

Minerální doplněk pro koně, kteří potřebují podpořit správný růst a odolnost kopyt. Dostatečné zásobení mědí, zinkem, hořčíkem a dalšími důležitými prvky je nezbytné pro jejich zdravou funkci.

Regeneration

Minerální doplněk pro koně ve špatném výživném stavu, po zranění či při rekonvalescenci. Podporuje regenerační procesy, napomáhá zvýšit kondici a osvalení, podporuje imunitu a vitalitu koní.

Muscle

Minerální doplněk pro koně se svalovými problémy. Posiluje tvorbu a regeneraci svalových vláken, podporuje zdravý vývoj svalové tkáně a fungování svalového aparátu.

Gastro

Minerální doplněk pro koně se žaludečními vředy a problémy s trávením. Pomáhá chránit žaludeční sliznici, podílí se na vývoji přirození střevní mikroflóry a podporuje správné fungování trávicího systému.

Gastro Foal

Ideální minerální doplněk pro hříbata při odstavu zajišťující správný vývoj a kondici. Omezuje výskyt střevních potíží, průjmů a přispívá k optimálnímu průběhu trávicích procesů v období odstavu a po něm.

Joints

Minerální doplňkové krmivo pro koně s problémy pohybového aparátu. Vyživuje, regeneruje a chrání klouby, šlachy a kosti. Podporuje regeneraci kloubní chrupavky a napomáhá budovat správnou strukturu pojivových tkání.

Electrolyte

Doplněk pro koně v období zvýšené fyzické aktivity, závodů, intenzivního tréninku, přepravy, rekonvalescence. Účinně dodává potřebné elektrolyty ztracené pocením a snižuje riziko dehydratace.

Skin

Tekutý minerální doplněk pro koně s kožními problémy. Podpůrný prostředek při řešení kožních poruch zejména alergického původu.

Respiratory

Tekutý minerální doplněk pro koně při problémech s kašlem, respiračními alergiemi. Protizánětlivá složka a nenasycené mastné kyseliny omega 3,6,9 podporují respirační funkce.

 

Navštivte náš Facebook, sledujte nás a budete mít informace o produktech z první ruky. Výsledky testování, články, a v neposlední řadě také akce a soutěže o produkty Equinox.

 

Distribuci produktů pro český trh zajišťuje firma Vetys s.r.o.

Web: www.equinox-horse.cz

Tel: +420 732 165 660
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Kde koupit Equinox?

Velkoobchodní prodej

Maloobchodní prodej

Vetys s.r.o.

Damníkov 64 
Damníkov, 561 23 
Česká republika 

IČO: 050 34 299
DIČ: CZ 050 34 299 • +420 605 373 957
 • info@vetys.cz
 • VetysCZ